© snesuddenfiske.se                    

 

 

 

Tävling: Tävlingsresultat

_______________________________________________________________

 

 

 

 

2012

 

Resultat 21/4

 

Herrar

1:a Roger Berglund         3092 gram

2:a Stig Granström          2598

3:a Göran Woupio           2592

 

Damer

1:a Elisabet Sannemalm  1796

2:a Birgit Forsberg          1714

3:a Anna Nyberg             1346

 

Ungdom

1:a Axel Larsson             1210

2:a Martin Larsson           738

3:a Viktor Nordberg          586

 

Jippoklass

Största fisken: Abborre 982 gram 406 mm,    Elisabet Sannemalm, Råneå

Minsta fisken:  Abborre 66 mm,                    Doris Nyberg, Luleå

 

Dragningen av förköpta startkort:

Nr 0038 Krister Holmgren  5000:-

Nr 0254 Ida Sippel           1000:-

Nr 0090 Ebba Westin        1000:-

 

Vinnare av eldstaden:

Carina Dahlberg, Porjus

 

Fullständiga resultatlistan för 2012: » Ladda ner

 

 

2011

 

Resultat 16/4      

 

Herrar

1:a Roger Eriksson        5680 gram

2:a Mattias Markström   5314

3:a Kaj Kottelin             5222

 

Damer

1:a Marina Sundkvist      6770

2:a Elisabeth Danielsson 3362

3:a Lena Johansson        3310

 

Ungdom

1:a Simon Markström     3110

2:a Martin Larsson          2920

3:a Viktor Nordberg        1948

 

 

Dragningen av förköpta startkort:

Nr 026 Eva Forsell               5000:-

Nr 219 Ann Rosenqvist        1000:-

Nr 216 Madeleine Lindmark 1000:-

 

Vinnare av eldstaden:

Robert Åkerström Luleå

 

Fullständiga resultatlistan för 2011: » Ladda ner

 


2010

 

Resultat 24/4

 

Herrar

1:a Fredrik Johansson   6235 gram

2:a Bertola Enmark      4638

3:e Kaj Kottelin            4388

 

Damer

1:a Inger Johansson      3184

2:a Britt Larsson           2876

3:e Doris Nyberg           2750

 

Ungdom

1:a Martin Larsson         2766

2:a Daniel Burvall          2548

3:e Oskar Bergman       1352

 

Dragningen av förköpta startkort:

Nr 0234 Pontus Lindgren 3000:-

Nr 0130 Bo Engström     1000:-

Nr 0064 Bertola Enmark 1000:-

 

Vinnare av eldstaden:

Leif Burvall, Norsjö.

 

Fullständiga resultatlistan för 2010: » Ladda ner

 

 

2009

 

Resultat 18/4

 

Vuxna

1:a Fredrik Johansson  2502 gram

2:a Bengt Degerhäll     2260

3:e Håkan Lundh          2228

 

Ungdom

1:a Viktor Nordberg      890

2:a Lisa Hansson          834

3:e Jonatan Nilsson       520

 

 

2008

 

Resultat 12/4 

 

Vuxna

1:a Håkan Lundh          2640 gram

2:a Håkan Johansson    1980

3:e Hans Eriksson         1660

 

Ungdom

1:a Emil Bergdalh         360

2:a Fredrik Öhman        300

3:e Kalle Sandstedt       260

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

» Tävlingsområde      

 

 

» Tävlingsregler         

 

 

» Tävlingsresultat      

 

 

» Förköp av startkort